Indiánské veselení ve školní družině ve čtvrtek 15. 6. 2023

Indiánské veselení ve školní družině ve čtvrtek 15. 6. 2023

V jedné indiánské legendě se říká, že každý máme v sobě dva vlky, kteří se perou. Jednoho dobrého, spravedlivého, veselého, moudrého, milého…A druhého zlého, vzteklého, závistivého, protivného… Víš, který ten souboj v tobě vyhraje? No přece ten, kterého krmíš …..

A v tomto duchu se neslo celé naše veselení, soutěžení. Takže jsme zajišťovali svému kmeni vodu, orientovali se ve tmě, procházeli přes „žhavé uhlíky“, ulovili si bizona, rozpoznávali jsme stopy zvířat, vyráběli svůj „totem „ a snažili se identifikovat rostliny, zkoušeli je používat. Prostě jsme získali nejenom titul „SKVĚLÝ OSTRAVICKÝ INDIÁN, INDIÁNKA“, ale byli jsme i odměněni a pochutnali jsme si na osvěžujícím melounu.